Duyurular
Taşıyıcı Annelik doğuştan rahmi olmayan bayanlar, rahmi gebeliği kaldıramayan bayanlar, ard arda düşük yapan bayanlar, eşcinsel eşler, ve doğum yaparak fiziğinin bozulmasını istemeyen bayanlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Taşıyıcı anne seçimi çok önemlidir. Taşıyıcı anne ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler taşıyıcı anne seçerken anlaştıkları taşıyıcı annenin bulaşıcı hastalıklar ( hepatit, aids), madde bağımlılığı ve genetik hastalığı olup olmadığınndan emin olmalıdırlar.

Bunlar ile ilgili testlerini yaptırmalı ve bu testlerin ardından işleme başlamalıdırlar. Genellikle taşıyıcı annelik işleminde çiftten yumurta ve sperm elde edilir ve bunlar aynı tüp bebek işleminde olduğu gibi döllenerek taşıyıcı annenin rahmine transfer edilir.

Yasal işlemler ve prosedürler yerine getirilerek taşıyıcı anne doğum yaptıktan sonra doğacak olan bebek tamamı ile çifte ait olur ve taşıyıcı anne bebek üzerinde hak talep edemez. Yasal gerekliliklerin yerine getirilmesi ve bu işleme başvuran çiftin haklarını korumak amacı ile taşıyıcı annelik konusunda uzman olan avukatlar ile kontrat yapılabilir.

Taşıyıcı annelik yönteminde, ilk adım, bu işleme ihtiyaç duyan çiftin merkezimize başvurarak ön testlerinin yapılması ile başlar. Bu aşamadan sonra çiftler arzu ederlerse kendi taşıyıcı anne adayları ile birlikte be işleme start verebilir veya yurtdışından istedikleri özelliklere sahip bir taşıyıcı anne ile tedaviye başlayabilirler.

Tedaviye başlamadan önce, taraflar arasında tüm yasal haklar ve düzenlemeleri içeren bir kontrat hazırlanır ve imzalanır. Bu kontrat, bebeğin tüm velayet haklarını bebeği sahiplenecek olan aileye vermek amaçı ile yapılmaktadır.

Bazı durumlarda, bu işleme başvuran çiftlerde yumurta veya sperm ile ilgili bir sorun olması halinde, taşıyıcı annelik işleminin yanı sıra bir de yumurta veya sperm donasyonu ek olarak yapılır.

Bu işlemi bekar erkekler de bebek sahibi olmak için prosedürlere uygun olarak yaptırabilirler.
Ana Sayfa   |   Ekibimiz   |   Hakkımızda   |   Uygulamalarımız   |   Galeri   |   Konaklama ve Transfer   |   SSS   |   İnsan Kaynakları   |   İletişim
Taşıyıcı Annelik
Bize Ulaşın: Uzm. Emb. Fatma Tertemiz
Mobil: 0533 869 23 30    Tel: 0392 223 64 39
Uzm. Emb. Fatma Tertemiz
0533 869 23 30
0392 223 64 39
Uzmana Danışın